כמה עובדות שכדאי לכם לדעת שנייה לפני שאתם ניגשים אל המחט

מידע מהיר:

מיקום: חור בחלק הפנימי של האוזן

מחיר: 150+ שקלים – לא כולל התכשיט

רמת כאב: 6/10

החלמה: 3 – 9 חודשים

מידות עגיל מומלצות: החישוקים בקוטר של 10-12 מ”מ והמוטות באורך של בין 8 – 12 מ”מ

עובי העגיל: 1.2 מ”מ (16ga)

הוראות טיפול: חיטוי פעמיים ביום, להימנע מלישון על האוזן ולענוד אוזניות בזמן תקופת ההחלמה. לא לגעת או לסובב את העגיל באוזן!

מה זה בעצם עגיל קונצ’?

עגיל קונצ’ ממוקם במרכז האוזן בחלקה הרחב ביותר. בגלל שיש הרבה מקום באיזור הזה של האוזן אז יש גם הרבה מקום להתאמות אישיות שלכם. כשאתם מהולכים לעשות עגיל קונצ’ קחו בחשבון שמיקום העגיל גם מאוד תלוי במבנה האוזן שלכם. אתם יכולים לעשות עגיל קונצ’ פנימי או חיצוני.

עגיל קונצ’ פנימי זה שהחור שממוקם בדיוק באמצע האוזן ומתאים בדרך כלל לעגילים צמודים עם אבן או עיטור.

עגיל קונצ’ חיצוני זה חור שממוקם קרוב יותר לקצה של האוזן ובדרך כלל מתאים לעגיל חישוק שמחבק את האוזן.

מה שמעניין בעגיל קונצ’ זה שבגלל המיקום המיוחד, כולם יכולים לעשות אותו! והכי מדהים זה שאנחנו חייבים להתאים את העגיל לצורת האוזן האינדיבידואלית שלנו. ולכן, העגיל תמיד נראה שונה על כל אחד ואחת מאיתנו.

כמה זה כואב?

זה קשה להעריך כאב, כי זה באמת מאוד אישי ומשתנה מאדם לאדם. אבל מכיוון שהוא ממוקם במרכז האוזן, בחלקה העבה ביותר, זה הגיוני שהוא גם כואב יותר. אבל גם לא בהרבה יותר כואב מעגילים אחרים באוזניים. מכאן שזה גם לא סוף העולם.

תהליך ההחלמה לוקח בין 3 ל-9 חודשים. וזה כמובן תלוי בטיפול שהעגיל מקבל ובבריאות הכללית של הבנאדם.

מחיר

בדרך כלל מחיר עגיל במקומות מקצועיים עולה בסביבות ה 150-160 שקלים לחור ועוד 60 שקלים לעגיל הרפואי. ככה שהמחיר הכולל הוא בסביבות ה200 שקלים כולל התכשיט עצמו.

טיפים לטיפול העגיל

כל חור חדש בגוף מגיע עם הסכנה חדשה לאינפקציה. ולכן, הטיפול המונע הוא כל כך חשוב. הפירסינג צריך לעבור חיטוי פעמיים ביום. להימנע מלישון על האוזן. ולא לג-ע-ת בעגיל! אנחנו יודעים שעגיל חדש זה מרגש ואתם רק רוצים לגעת בו כל הזמן אבל אל תעשו את זה. הידיים שלנו לא נקיות והם גורם עיקרי להתפתחות של אינפקציה. אז תשתפו ידיים, תחטאו את העגיל, שמרו על האזור נקי. עד החלמה מלאה של העגיל.

טיפים טובים

תבדקו טוב טוב מי הולך לעשות לכם את הפירסינג קבלו המלצות ולכו למישהו מקצועי. וכמובן, שתעקבו אחרי הוראות הטיפול שהוא נותן לכם.

אם אתם לא יכולים בלי אוזניות תדעו שהשימוש באוזניות עלול לגרום לאינפקציה בעגיל חדש. בגלל המיקום המרכזי של העגיל עדיף להניח לאוזניות עד סוף תקופת ההחלמה.

אם כבר היה לכם סיבוכים עם עגילים באזור הסחוס באוזן בעבר, סביר שזה יחזור. לא מומלץ לעשות עגיל שוב.

אם אתם עובדים בסביבת עבודה מאובקת ולא נקייה. לא מומלץ לעשות עגיל במקום כזה שמזדהם בקלות.

איך להחליף עגיל קונצ’?

קודם כל, מאוד חשוב לא לגעת בעגיל עד להחלמה מלאה. כלומר זמן איחוי של 6-9 חודשים. בפעם הראשונה שאתם רוצים להחליף את העגיל, תשקלו בחיוב ללכת לפירסר ליעוץ. הפירסר יבדוק שעגיל החלים במלואו ושניתן להחליף את העגיל בביטחה. וגם חשוב לקבל ממנו קצת הסבר על סוג העגילים שמתאים לחור שלכם: עובי, אורך, קוטר וכו

סוגי עגילים שמתאימים לעגיל קונצ’

עגיל צמוד או עגיל לברט, הם הבחירה המושלמת לעגיל קונצ’ פנימי. הם קטנים ונוחים והכי חשוב קל להחליף אותם! זה העגיל שאתם צריכים תמיד לבחור לעגיל הרפואי שלכם. אבל לאחר החלמת העגיל תמיד אפשר להחליף לעגיל צמוד או חישוק. כמובן בחירת העגיל תהיה תואמת למיקום העגיל באוזן ולמבנה הפיזיולוגי של האוזן.

עגילי חישוק או עגילי קליקר, זאת עוד בחירה נפוצה לעגילי קונצ’, במיוחד לעגילי קונצ’ חיצוניים. והם מגיעים בכל העיצובים שרק חלמתם עליהם! מה שצריך לזכור זה שהם קצת יותר מסוכנים בהתחלה. הם נוטים להיתקע בבגדים, להסתבך בשער או סתם לקבל מכות פתאומיות. אבל אחרי שעברתם את תהליך ההחלמה, זה אחד העגילים המרגשים שיש!

החומר כן קובע! עגילי קונצ’ רגישים יותר בגלל המיקום ולכן, כל מינון הכי פיצפון של ניקל יכול לגרום לזיהום. תמנעו מפלדה רפואית ותיצמדו לטיטניום וזהב. וגם אם חומרים אלו טיפה יותר יקרים, תאמינו לי שבעתיד זה ישתלם.