כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם קופצים למים עם עגיל חדש:

חכו לפחות בין 48 ל- 72 שעות גם אם זה חור סטנדרטי לאוזן

החוק היבש אומר שאחרי פירסינג חדש חייבים לחכות מינימום של 24 שעות מכיוון שאתם צריכים לשמור את הפצע יבש (עדיף גם להימנע ממקלחת). אבל אנחנו ממליצים על שלושה ימים מהסיבה הפשוטה שאם מתפתחת אינפקציה לא מרגישים אותה מיד. לעיתים לוקח לזה קצת זמן עד שאנחנו מתחילים להרגיש שמשהו לא בסדר באזור העגיל. אם יש ביכולתכם לחכות שבוע אפילו יותר טוב! אבל מכיוון שאנחנו יודעים שלחלקכם זורמים מי מלח בוורידים ואין שום סיכוי להרחיק אותכם מהים, כדאי שתהיו מודעים לזיהומים אפשריים ובמקרה שאתם חשים כאב, אודם או נפיחות, תצטרכו לעצור הכול ולטפל בעגיל שלכם עד החלמה מלאה! ואם אתם לא בטוחים, לכו לבדיקה אצל הפירסר שלכם ותוודאו שהכול בסדר. קחו בחשבון שהחלמה מלאה לוקחת בין 6-8 שבועות מה שיכול לטרפד עונת רחצה שלמה..

מיקום העגיל כן משפיע!

6-8 שבועות זהו זמן ההחלמה המלא של עגיל רגיל באוזן. ולכן בדרך כלל אין בעיה להיכנס לים אחרי כמה ימים בודדים. אבל זמן ההמתנה עולה משמעותית כשמדובר בפירסינג במקום אחר.

לדוגמא, זמן ההחלמה של פירסינג בטבור יכול לקחת בין חצי שנה לשנה וכן גם זמן ההמתנה לכניסה לים עולה משמעותית ל 6-8 שבועות, וזה כמובן מאוד תלוי בתהליך ההחלמה של העגיל וכמה חיטאתם את העגיל בהתחלה. יש לוודא שאתם עושים את כל רוטינת ההחלמה בצורה טובה ושאין לכם שום סיבוכים. ואם יש סיבוכים, קחו בחשבון שתצטרכו לחקות עוד מספר חודשים נוספים!

מה בנוגע לעגיל נזם או ספטום? חוץ מהעובדה שלא יהיה לכם הכי נוח להרכיב מסיכת שנורקל ותצטרכו להימנע ממסיכות שאנשים אחרים השתמשו למשך שישה חודשים, תוכלו לשחות במים נקיים (פרוט בהמשך) אחרי חודשיים. זמן החלמה מלא של עגיל ספטום לוקח בין 6 ל-8 חודשים ושל עגיל נזם לוקח 3 חודשים. אם אתם הולכים לשחייה קלה במים רדודים, אתם צריכים לחכות לפחות חודשיים. במידה ותכננתם לצלול במים עמוקים איפה שכבר יש הבדלי לחצים, אתם מסתכנים בהרחבת הפצע שלכם וכן לזיהומים מיותרים. מה שאומר שכל חובבי הצלילות יצטרכו לחכות 8 חודשים מלאים עד להחלמה מלאה של העגיל.

ספורט ימי מחוץ למשחק

אם אתם חובבי ספורט ימי אתגרי לרבות: גלישה, קייט, סקי מים, סירות מפרש, קפיצה מצוקים ועוד סגנונות של ספורט אתגרי שכולל בתוכו מים אז קחו בחשבון שאתם צריכים לחקות עד היום האחרון של החלמת הפירסינג! אין לעשות אף ספורט ימי עד ההחלמה מלאה של העגיל. זה מאוד מסוכן לכל פירסינג להתנגש במהירות בפני הים ובייחוד מסוכן לפירסינג חדש. אבל פעילות מים רגועה כמו שנורקלים או חסקה אמורה להיות בסדר כל עוד אתה עומד בכללים שצוינו למעלה ושתנאי המים מאפשרים.

איכות המים כן משנה!

המים בחופי הרחצה (ביחוד בארץ) מלאים באנשים או נמצאים בקרבת מרינה/טיילת מה שמזהם את המים בדרך כלל וממלא אותם בבקטריות. כך שפצע פתוח כגון פירסינג יכול להזדהם בקלות יחסית ולא מומלץ להיכנס. יש לבדוק לפני הכניסה למים את האזור אליו אתם מתכננים להגיע וכן להשתמש בחוש השישי שלכם שנייה לפני שאתם קופצים למים. אבל לאלו שממש לא יכולים לחכות חפשו חופי ים מבודדים בהם אין הרבה תנועה של אנשים.  

מה לגבי ים המלח?

ים המלח הוא מקרה מיוחד בו ריכוז המלח כל כך גבוה שהוא עשוי אף להועיל בתהליך ההחלמה. בעת הכניסה לים השתדלו להתרחק משטחים הומי אדם כנסו בזהירות ובאחריות ולא אמורה להיות בעיה מיוחדת.

גם בריכה אסור?

מצב האנשים בברכה לא שונה מהים ואיפה שיש אנשים, יש בקטריות שיכולות לזהם לנו את העגיל החדש. למרות שהכלור הורג את רוב הבקטריות הללו, הוא עצמו לא מיטיב לחור טרי, לכן ממש לא מומלץ להיכנס לבריכה!

טיפ אחרון: אם לא מצאתם את הסבלנות לחכות לפירסינג להתאחות, וקפצתם למים, תדאגו שתמיד יהיה לכם ספריי חיטוי לפירסינג בתיק לחיטוי מהיר ביציאה מהמים.

באופן ברור אם אתם אנשי ים עדיף לתכנן את הפירסינג לחורף וככה לחכות את זמן ההחלמה של הפירסינג ולהימנע מזיהום מיותר.. ואם כבר עשיתם בקיץ עדיין ההמלצה היא להיות סבלניים כמה שבועות בהתחלה. עדיף מאשר לסבול בבית עם אינפקציה כל עונת הרחצה!

לעוד טיפים טובים לטיפול העגילי הפירסינג שלכם לחצו כאן