זאת אחת השאלות שכל אחד שמתכנן לעצמו חור חדש שואל את עצמו?

כמובן שאם מדובר בחורים רגילים באוזניים, אין בעיה ללכת על שיטת האקדח שהוא מהיר יותר, פחות מלחיץ ועם פחות מקום לטעויות. עגילים רגילים באוזניים ממוקמים באזור לא רגיש ושלא נוטה להזדהם. גם אם כן, די קל לטפל בו. בייחוד שמדובר בילדים שנוטים לזוז הרבה – אקדח הוא המכשיר שאתם מחפשים.

אבל לכל פירסינג או חור אחר (שהוא לא בתנוכי האוזניים), ההמלצה היא תמיד מחט!

אז מחט או אקדח?

האקדח
תשמרו את האקדח לעגילים בתנוכי באוזניים. האקדח הוא מכשיר מגושם שבדרך כלל קשה להפוך אותו לסטרילי לחלוטין. הוא עושה חור עבה במהירות ולכן קורע את הרקמות, מה שיכול להוביל לזיהומים. ובנוסף לזה, אין צורך בידע או הכשרה מיוחדת כדי להשתמש באקדח, ומכאן שכל אחד יכול לעשות חור אם יש לו אקדח בבית.

מאוד קשה לתכנן את זווית הפירסינג. מכאן שאם יש לכם חלום לעצב אוזן עם עגילי פירסינג מושלמים, האקדח מאוד מגביל אותכם.

מחט
את המחטים אתם תפגשו יותר מקרוב אצל פירסרים מקצועיים שעושים חורים בכל הגוף ומיומנים לעשות את החורים בצורה נקייה, יסודית וסטרילית. השימוש במחט מאפשר תכנון מושלם של החור בצורה ישרה ובעובי הנכון לאזור החור החדש.

עשיית חור עם אקדח

האקדח הוא רב פעמי וניתן לשימוש חוזר. אף חלק מהאקדח לא נוגע באוזן. העגיל הוא זה שיוצר את החור ונשאר באוזן עם הסוגר. החלק היחיד שנוגע בעור הוא החלק מפלסטיק שאותו ניתן להוציא ולחטא.

יש לזכור שגם עגילים רגילים באוזניים עם אקדח דורשים טיפול. הם עדיין פצע טרי, וגם אם רמת הסיכון לאינפקציה באזור זה לא גבוהה, אנחנו עדיין צריכים לטפל בפצע בהתחלה ולמנוע זיהומים אפשריים.

עשיית פירסינג עם מחט

שימוש במחט לניקוב אזור בגוף שאינו תנוך האוזן, הוא הרבה יותר בטוח ופחות כואב בהרבה. המחט חלולה ובעלת נקודה חדה ליצירת חור נקי. מכיוון שהמחט חלולה, בעת החדירה, היא מסירה כמות קטנה של עור ורקמות באזור הפצע, ויוצרת מקום לתכשיט ומקום לניקוז הפצע ולהחלמתו.

זה נכון שהרבה מאוד אנשים עושים פירסינגים עם אקדח ולא קורה להם כלום. אבל אנחנו עדיין ממליצים על שיטת המחט כשיטה טובה יותר ופחות כואבת.

איפה עושים את הפירסינג כן משנה! אתם רוצים לדעת שמי שעושה לכם את החור הוא אדם מקצועי, סטרילי שיודע דבר או שניים על חורים. אדם שידע לעזור לכם בעת הצורך ושזמין לשאלות שיכולות להתעורר בעתיד.

מקווים שעזרנו לכם להחליט ותהנו מהפירסינג החדש!